Odzież ekologiczna – czyli jaka?

Odzież ekologiczna – czyli jaka?

W dzisiejszych czasach ekologia odgrywa w życiu wielu ludzi niezwykle ważną rolę. Te osoby starają się dbać o naszą Planetę na co dzień, dzięki segregacji śmieci, oszczędzaniu wody, ograniczaniu spożycia mięsa, a także dzięki świadomemu kupowaniu ubrań. Nie są to oczywiście jedyne działania, których się podejmują. Są jednak świadomi tego, iż to, co robią, jest potrzebne.

Niektórzy nadal nie zdają sobie sprawy z tego, jak szkodliwy wpływ ma przemysł modowy na środowisko. Jest to jedna z najbardziej szkodliwych dla Ziemi branża. Zapotrzebowanie na ubrania stale rośnie, a producenci, jak i dostawcy wciąż szukają nowych sposobów na to, jak obniżyć koszty ich produkcji. Przez takie podejście cierpi na tym nasza Planeta.

Nieekologiczny proces produkcji ubrań

Proces produkcji większości ubrań opiera się obecnie na używaniu toksycznych substancji i materiałów. Są to różnego rodzaju środki chemiczne, a w tym toksyczne barwniki, które zatruwają wody powierzchniowe i źle wpływają na ogół środowiska. Takich produktów nie da się nazwać ekologicznymi. Dobrze nam wszystkim znane marki sieciówkowe produkują swoje ubrania właśnie w taki sposób. Produkcja mody odpowiada aż za 10% emisji dwutlenku węgla. Mowa tutaj o efekcie cieplarnianym, czyli o zjawisku podwyższania się temperatury powierzchni Ziemi. Konsekwencjami tego są topnienia pokrywy lodowcowej na biegunach, powodzie w rejonach zlokalizowanych blisko mórz i oceanów, ginięcie wielu gatunków zwierząt i roślin oraz wiele więcej. Chyba żadne z nas nie chce, żeby tak wyglądał świat, w którym żyjemy. Pamiętajmy o tym, że mamy na to wpływ. Im więcej osób będzie kupowało ubrania od marek eko, tym mniejszą szkodę wyrządzimy naszej Planecie.

Modowe nawyki

Łatwy dostęp do tanich ubrań wpłynął na modowe nawyki ludzi na całym świecie. Przestaliśmy zastanawiać się nad tym, czy czegoś rzeczywiście potrzebujemy. Widząc promocje -50% szkoda nam nie skorzystać z takiej okazji. Nie ma znaczenia to, że podobny produkt mamy już u siebie w szafie. Co więcej, zamiast poświęcić czas na odpowiednią pielęgnację ubrań i butów często wolimy po prostu kupić nowe. Jeśli masz takie podejście, warto je jak najszybciej zmienić. Kupno odzieży ekologicznej wpłynie pozytywnie między innymi na Twój portfel, gdyż jest ona wykonana z wysokiej jakości materiałów, które nie mechacą się po zaledwie kilku praniach. A co najważniejsze odciążymy środowisko, które z pewnością, gdyby mogło, to bym nam za to podziękowało.

Jak kupować eko?

Stawiaj na małe, rodzinne marki takie jak Chullo, w których dba się o względy ekologiczne. Materiały są naturalne, a całemu procesowi powstawania ubrań towarzyszy myśl less waste, czyli proces, który ma na celu zmniejszenie ilości wytwarzanych odpadów. Dalej zwróć uwagę na to, gdzie produkowane są ubrania. Skup się na tych mniejszych, lokalnych fabrykach, w których dba się o dobre warunki pracy dla pracowników. Jeśli te wszystkie kryteria są spełnione, możesz mówić o zakupionym przez siebie produkcie jako o ekologicznej odzieży. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie kupować nadmiernych ilości ubrań, nawet jeśli są eko. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jakie materiały powinnaś wybierać oto kilka z nich: bawełna organiczna, len, jedwab czy wiskoza. 

Jeśli chcesz pomóc Planecie, zaprzyjaźnij się z ekologiczną odzieżą, a tym samym postaraj się ograniczyć zakupy w sieciówkach. Kupuj świadomie, wtedy kiedy coś faktycznie jest Ci potrzebne. Ekologiczne odzież odnajdziesz w ofercie marki Chullo.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are makes.

Odbierz swój kupon na 10%

Tylko dla nowych klientów!

Dziękujemy! Odbierz swój kupon

Nowy klient

Tylko dla nowych użytkowników!

Odbierz swój kupon na start!