Jak zacząć szydełkować?

Jak zacząć szydełkować?

Jesteś fanką ręcznie wykonywanych ubrań takich jak te od marki Chullo? A może chciałabyś zacząć szydełkować samodzielnie w domu i cieszyć się własnymi projektami? W tym artykule podpowiemy Ci jak zacząć. Warto podkreślić to, iż szydełkowanie jest idealnym sposobem na połączenie pasji z relaksem. Kiedy wrócimy po ciężkim dniu z pracy do domu, sprawi, że będziemy miały okazję odprężyć się i wyciszyć. 

Krok pierwszy – zaopatrz się w odpowiedni materiał 

Zacznijmy od tego, z jakiego materiału powinna być wykonana Twoja pierwsza robótka szydełkowa. Dla początkujących najlepiej sprawdzi się włóczka bawełniana. Najłatwiej będzie Ci z niej wyszydełkować czapkę lub szalik. Masz możliwość wyboru spośród różnorodnych kolorów, a także grubości w zależności od aktualnej pory roku. Włóczki znajdziesz z łatwością w każdej pasmanterii. Zwracaj uwagę na składy!

Krok drugi – wybierz idealne szydełko

Kiedy zakupisz już odpowiednią włóczkę, przychodzi czas na szydełko. Jest to przyrząd do nabierania materiału na haczyk i przeciągania go przez pętelkę. Jak wybrać idealne szydełko? Musi ono odpowiadać grubości Twojej włóczki- im grubszy materiał, tym grubsze szydełko. Istnieje wiele różnych rodzajów tego przedmiotu. Są to między innymi szydełka metalowe, aluminiowe, na żyłce, afgańskie, stalowe i wiele innych. Na początku przygody z szydełkowaniem warto skorzystać z tych aluminiowych. Wyróżnia je ich przystępna cena oraz lekkość. Optymalna grubość szydełka na początek to 2-3,5 mm. 

Krok trzeci – nie zapomnij o przydatnych akcesoriach

Jak już zapewne zdążyłaś zauważyć, dwoma podstawowymi przedmiotami, bez których nie rozpoczniesz szydełkowania, są szydełko i wybrany przez Ciebie materiał. Aby ułatwić sobie pracę, warto dodatkowo przygotować sobie jeszcze kilka przydatnych akcesoriów. Mowa tutaj między innymi o markerach i nożyczkach krawieckich. Różnorodne kolory pozwolą Ci na zaznaczenie rzędów. Unikniesz dzięki temu pomyłek. Jeśli chodzi o nożyczki krawieckie, mogą się okazać niezbędne, gdy konieczne będzie obcięcie nadmiaru materiału. Zwróć uwagę na to, by nożyczki były odpowiednio ostre.

Krok czwarty – wybierz, co chcesz wyszydełkować

Twoje pierwsze, własnoręcznie wykonywane dzieło powinno być możliwe do wykonania za pomocą najłatwiejszych, podstawowych splotów. Oto kilka propozycji dobrych na start Twojej przygody z szydełkowaniem:

  • Szalik – najlepiej postawić na prosty kształt
  • Serwetka – mały element, który nie wymaga długich godzin pracy
  • Chusty – to od Ciebie zależy, na jaki wymiar się zdecydujesz

Krok piąty- zabierz się do pracy

Gdy posiadasz już wszystkie niezbędne przyrządy i masz plan na to, co chcesz wykonać, możesz zacząć szydełkować. Oczywiście początki nie będą należały do najłatwiejszych, jednak w rzeczywistości szydełkowanie naprawdę nie jest niczym trudnym. Pamiętaj o tym, że trening czyni mistrza! Na samym początku niezbędna okaże się znajomość splotów. W internecie znajdziesz wiele tutoriali czy infografik tłumaczących jak postępować z danym splotem. Podstawowymi splotami, z którymi możesz się zapoznać, są: słupki, półsłupki, pikotki, oczka zamknięte, oczka łańcuszka czy magiczny okrąg. Warto ćwiczyć wymienione wcześniej sploty, gdyż umożliwi Ci to przejście na bardziej zaawansowane szydełkowanie z wykorzystaniem bardziej wymagających splotów. Najważniejsze jest to, by podstawy weszły Ci w nawyk.

Marka Chullo życzy Ci wytrwałości i samych przyjemności z nowego hobby- szydełkowania!

Zainspiruj się naszymi ubraniami!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are makes.

Odbierz swój kupon na 10%

Tylko dla nowych klientów!

Dziękujemy! Odbierz swój kupon

Nowy klient

Tylko dla nowych użytkowników!

Odbierz swój kupon na start!