7 pomysłów na pamiątkę z Ameryki Południowej – czyli co warto kupić w Ameryce Południowej?

7 pomysłów na pamiątkę z Ameryki Południowej – czyli co warto kupić w Ameryce Południowej?

Ameryka Południowa to miejsce, które zainspirowało właścicielki Chullo do zrealizowania swojego marzenia dotyczącego założenia własnego biznesu. To kontynent, który darzą wyjątkowymi uczuciami, i do którego mają duży sentyment. Tworząc nowości dla Chullo, czerpią inspiracje z tradycyjnych produktów pochodzących właśnie z Ameryki Południowej. 

Podróż po Ameryce Południowej

Ameryka Południowa uważana jest za jeden z najpiękniejszych i najbardziej interesujących kontynentów świata. Dominuje w niej dzika i różnorodna przyroda oraz oszałamiające krajobrazy. Zobaczysz tu tropikalne plaże, wysokie góry, dżungle i tętniące życiem miasta. Jeśli planujesz w najbliższym czasie wyprawę w głąb Ameryki Południowej, przygotowaliśmy dla Ciebie listę pamiątek, które warto nabyć, będąc już na miejscu. 

1. Argentyńskie wino

Argentyna jest największym producentem win na kontynencie południowoamerykańskim i jednym z największych na całym świecie. Miejsca, w których uprawiane są winogrona, rozciągnięte są od położonych wysoko w Andach terenów górskich Salty na północy po równiny Patagonii w Neuquen i Rio Negro. Mogłoby się wydawać, iż warunki nie sprzyjają uprawom z powodu braku opadów, lecz krystalicznie czyste wody spływające z Andów to rekompensują. Argentyńskie wina posiadają z reguły dojrzały smak i mocny aromat. Warto zaopatrzyć się w narodową odmianę, czyli Melbec. Dla smakoszy wina będzie to idealna pamiątka z wyjazdu. 

2. Rękodzieła artystyczne

Tę pamiątkę z pewnością odnajdziesz w każdym regionie Ameryki Południowej. Jeśli jesteś fanem własnoręcznie wykonanych produktów przez społeczność lokalną, jest to coś dla Ciebie. Mogą to być łapacze snów, wszelkiego rodzaju biżuteria, haftowane torby, ozdoby do domu i wiele innych.

3. Kawa z Kolumbii

Kolumbia należy do czołówki sprzedawanych kaw na świecie, głównie odmiany Arabica. Kawa jest uprawiana w obszarach od całego pasma Andów po Kordyliery. Wspomniana wcześniej odmiana jest niezwykle delikatna, posiada niską zawartość kofeiny z aromatycznym i jedwabistym smakiem. Przywożąc ze sobą do domu ten produkt, możemy wracać wspomnieniami do naszych podróży, delektując się kubkiem wyśmienitego napoju.

4. Ręcznie wykonany portfel z Peru

Znajdziecie je w znacznej części sklepików z pamiątkami. W większości przypadków są wykonane ręcznie z wełny alpak. Ich pojemność zaskakuje, a ich kolory zachwycają. Taki barwny akcent z pewnością przyda się w Polsce, w której tak żywe kolory nie należą do najpopularniejszych. Jest to pamiątka praktyczna, która możemy wykorzystywań na co dzień lub podarować komuś bliskiemu w prezencie.

5. Kapelusz sombrero vueltiao

Czyli tradycyjny kapelusz prosto z Kolumbii. Najróżniejsze kolory i wzory. Z pewnością jest w czym wybierać. Są wykonane z naturalnych włókien, które porastają brzegi rzek oraz mokradła wybrzeża Oceanu Atlantyckiego. To wyjątkowa pamiątka, która może być uznana za jeden z symboli Kolumbii.

6. Ubrania z wełny

Jeśli cenisz sobie praktyczne pamiątki, to ubrania z wełny będą właściwym wyborem. Lokalne społeczności zajmujące się wyrabianiem owych rzeczy mają swoje wypracowane, tradycyjne wzory oraz styl. Wykonane ręcznie z naturalnych materiałów to gwarancja niezwykłej trwałości. Swetry, czapki, szaliki, rękawiczki i wiele więcej. Na jesienne i zimowe dni w Polsce na pewno się przydadzą. 

7. Pocztówki i magnesy

Na koniec warto wspomnieć również o klasykach. Jeśli nie chcesz wydawać dużej ilości pieniędzy na pamiątki to odpowiednia opcja dla Ciebie. Stragany z tymi produktami znajdziesz w większości miejsc na terenie całej Ameryki Południowej. Pocztówki, jak i magnesy mogą zawisnąć na lodówce czy tablicy magnetycznej. Będą przypominały Ci o Twojej podróży.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are makes.

Odbierz swój kupon na 10%

Tylko dla nowych klientów!

Dziękujemy! Odbierz swój kupon

Nowy klient

Tylko dla nowych użytkowników!

Odbierz swój kupon na start!