Dlaczego warto kupować produkty handmade?

Dlaczego warto kupować produkty handmade?

Popularność produktów handmade nie słabnie. Samodzielnie wykonane upominki od dzieciństwa kojarzą nam się z włożonym w nie sercem – tak w dzieciństwie przygotowywaliśmy pierwsze prezenty dla najbliższych, nic więc dziwnego, że mają dla nas wyjątkową wartość. Ręczna robota jest dla większości gwarancją jakości i staranności. Czy dlatego właśnie tak cenimy wszystko to, co wykonane pracą ludzkich rąk? 

Produkty handmade – dlaczego chętnie po nie sięgamy?

Wiele osób decyduje się na zakup produktów handmade, kiedy ceni sobie jakość wykonania. Doskonałym przykładem takiego podejścia jest kupowanie ubrań z małych pracowni, a nie z popularnych sieciówek. Dlaczego? Wiemy, że asortyment, który możemy kupić w znanych sklepach jest przygotowywany masowo, przy taśmie, bez należytej staranności. Chcąc ubierać się w duchu slow, nosić ubrania nie tylko niepowtarzalne pod względem ich wyglądu, ale także wykonane z zamiłowaniem, wolimy sięgnąć po odzież szytą dla nas na zamówienie. 

Zrównoważona produkcja

Jak już wspomnieliśmy, odzież wykonana ręcznie nie jest wytwarzana masowo, dzięki czemu zazwyczaj nie musimy martwić się o warunki jej produkcji. Wybierając tego typu produkty, warto jednak zwrócić uwagę na materiały, z których są tworzone. W małych pracowniach twórcy często sięgają po certyfikowane tkaniny czy włókna, z których wykonują swoje dzieła. To kolejny element przewagi – kupując ręcznie robione ubrania, mamy zazwyczaj możliwość bezpośredniego kontaktu z producentem, dzięki czemu możemy skonsultować się w kwestii materiałów i sposobu powstawania poszczególnych egzemplarzy. Jeśli zależy nam na zrównoważonej produkcji, warto postawić na małą pracownię. 

Unikatowe modele

Ręcznie przygotowywane ubrania czy inne akcesoria to także nie lada gratka dla wszystkich tych, którzy wyjątkowo cenią sobie niepowtarzalność kupowanych produktów. To także doskonały pomysł na podkreślenie własnego stylu. Jeśli zdecydujemy się na zakup z małej pracowni rękodzielniczej, znikome jest prawdopodobieństwo, że na ulicy spotkamy osobę w identycznym modelu. Oczywiście istnieją sklepy, które proponują całe kolekcje ręcznie wykonanych ubrań (jak na przykład chullo.pl), jednak również w takich przypadkach ilość asortymentu dostępnego w sprzedaży jest ograniczona. Stając się posiadaczem tego rodzaju ubrań, możemy mieć pewność, że nie będziemy masowo widywać innych w naszych ubraniach. 

Możliwość personalizacji 

Bardzo ważnym aspektem, który często również sprawia, że decydujemy się na wybór przedmiotów handmade, jest możliwość ich personalizacji. Wiąże się to ze wspomnianym już kontaktem ze sprzedającym i ustaleniem szczegółów zamówienia. Jeśli chcemy więc zamówić sweter ręcznie robiony w niewielkiej pracowni, możemy poprosić wykonawcę o dostosowanie wymiarów lub np. koloru wełny do naszych potrzeb. Jeśli chcemy też dodać do wyrobu wyjątkowy akcent, na którym wiemy, że może zależeć osobie, dla której kupujemy produkt, mamy możliwość zaznaczenia tego w zamówieniu. Wszystko to składa się na niepowtarzalność, którą daje rękodzieło. 

Produkty handmade od Chullo

Wszystkie produkty, które możecie kupić w naszym sklepie, wykonujemy ręcznie. W naszej produkcji wspieramy małe przedsiębiorstwa. Wykorzystujemy najlepszej jakości certyfikowane materiały (STANDARD 100 by OEKO-TEX® i/lub GOTS). Nie boimy się sięgać po resztki materiałów, by jak najlepiej wykorzystać wszystko, co mamy w pracowni. Przy produkcji swetrów używamy jedynie naturalnej wełny. W przygotowaniu wysyłek korzystamy z biodegradowalnych opakowań. Z chęcią przyjmujemy także sugestie dotyczące zmian w produktach, które mają zostać zamówione. Możemy dostosować kolor lub rozmiar ubrań, zgodnie z preferencjami klientek. 

Jeśli lubisz produkty handmade i jesteś zainteresowana naszą ofertą, koniecznie zajrzyj do naszego sklepu. Działamy w zgodzie z naturą, wybierając najlepszej jakości materiały. Dołożymy wszelkich starań, by sprostać wymaganiom Twojego zamówienia. Koniecznie skontaktuj się z nami! Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are makes.

Odbierz swój kupon na 10%

Tylko dla nowych klientów!

Dziękujemy! Odbierz swój kupon

Nowy klient

Tylko dla nowych użytkowników!

Odbierz swój kupon na start!